Kvietimas teikti paraiškas Europos partnerystės „Švarios energetikos transformacijos skatinimas“ 2024 metų paraiškų konkursui

Paskelbtas tarptautinis „Europos horizonto“ partnerystės „Švarios energetikos transformacijos skatinimas“ (toliau – CETP, angl. Clean Energy Transition Partnership)“ kvietimas teikti paraiškas finansuoti mokslinius tyrimus.

Paraiškų teikimo terminai

Tai pirmas dvipakopio konkurso etapas, kuriame tarptautinių projektų koordinatoriai tarptautinių konsorciumų vardu kviečiami teikti trumpąsias paraiškas programos elektroninėje sistemoje iki 2024 m. lapkričio 21 d. 14 val. (CET – Centrinės Europos laiku).

Pirmajame etape atrinktas trumpąsias paraiškas pateikę pareiškėjai bus kviečiami pateikti išsamiąsias paraiškas antrajame etape.

Lietuvos dalyviai Lietuvos mokslo tarybai paraiškų ar kitos informacijos kvietimo metu neteikia.

Kvietime dalyvaujančios šalys ir biudžetas

Dalyvauja 30 šalių (jos yra išvardintos kvietimo dokumentuose) ir kvietimo puslapyje.

Kvietimo biudžetas – apie 100 mln. eurų

Lietuvos mokslo tarybos indėlis į biudžetą – iki 300 tūkst. eurų, finansuojant tarptautinio „CETP“ projekto dalį (projektą), kurią (-į) įgyvendina projekto vykdytojai (-as) kartu vykdančiąja (-iosiomis) institucija (-omis) ir, jei tai būtina projektui vykdyti, projekto partneriu (-iais) iš Lietuvos.

Kvietimo tikslas ir tematika

Kvietimu siekiama finansuoti mokslinių tyrimų ir inovacijų projektus, kurie spręstų vienos nustatytos tematikos problemas ir iššūkius.

Kvietimo tematikos anglų k. (išsamiai aprašytos kvietimo tekste):

Galimi pareiškėjai ir partneriai

Tarptautiniai konsorciumai, sudaryti iš ne mažiau kaip 3 dalyvių iš skirtingų šalių, dalyvaujančių kvietime ir finansuojančių konkrečią tematiką. Išsamūs reikalavimai pareiškėjams – „CETP“ 2024 m. kvietime teikti paraiškas.
Papildoma informacija

Tarptautinio informacinio seminaro vaizdo įrašą ir medžiagą galima rasti čia. Lietuvos dalyviams skirto seminaro medžiagą galima rasti čia.

Kviečiame prisijungti prie CETP bendruomenės, užsiregistruojant CETP platformoje.

  • Projekto vadovas turi būti mokslininkas.
  • Vykdančioji institucija turi būti Lietuvos mokslo ir studijų institucija, kuri yra įtraukta į Švietimo ir mokslo institucijų registrą. Lietuvos Respublikoje registruotas viešasis ar privatus juridinis asmuo gali būti projekto partneriu. Šiam partneriui Lietuvos mokslo taryba gali skirti finansavimą, vadovaujantis 2023 m. gruodžio 13 d. Europos Komisijos reglamentu (ES) 2023/2831 dėl Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 107 ir 108 straipsnių taikymo de minimis pagalbai.
  • Projekto vykdytojų iš Lietuvos vykdančiosios institucijos bei projekto partnerio (-ių) biudžetas tarptautiniame projekte neturi viršyti 150 tūkst. eurų, išskyrus atvejus:
    • projekto vykdytojai iš Lietuvos vykdančiosios institucijos yra koordinatoriai – tuomet skiriama iki 200 tūkst. eurų,
    • projekte dalyvauja daugiau kaip vienas konsorciumo partneris iš Lietuvos vykdančiųjų institucijų – tuomet skiriama iki 200 tūkst. eurų,
    • kai projekte dalyvauja dvi Lietuvos vykdančiosios institucijos, iš kurių vienos vykdytojai koordinuoja – tuomet skiriama iki 250 tūkst. eurų.
  • Mokslo projektų trukmė – iki 3 metų.
  • Asmuo gali teikti tik vieną šio kvietimo paraišką kaip projekto vadovas ar kitas pagrindinis projekto vykdytojas.
  • Projekte kiekvieno pagrindinio projekto vykdytojo darbo apimtis turi būti ne mažesnė kaip 20 valandų, padaugintų iš projekto trukmės mėnesiais.
  • Projektų vykdytojai turi siekti užtikrinti atvirąją prieigą prie projekto publikacijų ir duomenų, vadovaujantis Tarybos 2016 m. vasario 29 d. nutarimu Nr. VIII-2 patvirtintomis Atvirosios prieigos prie mokslo publikacijų ir duomenų gairėmis.

Tarptautinio bendradarbiavimo skyriaus
programų koordinatorė Asta Aleksandravičienė
Tel. +370 676 18 297
El. p. [email protected]

Atnaujinimo data: 2024-09-19