2024-09-03

MIP tinklui Lietuvoje sukako vieneri metai

Prieš metus Lietuvos mokslo taryba (LMT) įsteigė mokslo ir inovacijų patarėjų (MIP) tinklą, kuris dabar veikia Vyriausybės institucijose. Šis tinklas sukurtas tam, kad naujos idėjos būtų sėkmingai integruotos į valstybės mokslo politikos formavimą ir taip prisidėtų prie inovatyvios ir konkurencingos ekonomikos kūrimo Lietuvoje.

Šiuo metu tinkle dirba 15 MIP patarėjų, kurie aktyviai įtraukia mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų (MTEPI) rezultatus į viešojo sektoriaus sprendimų priėmimą bei ministerijų ir LRVK veiklą.

MIP tinklo patarėjai dirba jiems priskirtose ministerijose siekdami atrasti ir įgyvendinti nacionaliniu lygmeniu svarbiausius MTEPI prioritetus. Šis tinklas taip pat skatina bendradarbiavimą tarp skirtingų valstybės institucijų, verslo ir visuomenės.

Pasak LMT pirmininko dr. Gintaro Valinčiaus, MIP tinklo įkūrimas buvo svarbus žingsnis, kuris leido integruoti naujausias mokslo ir inovacijų idėjas į valstybės valdymą. „Džiaugiuosi matydamas, kaip per pirmuosius metus tinklas sustiprino tarpsektorinį bendradarbiavimą ir prisidėjo prie žinojimu grįsto sprendimų priėmimo. Tai padeda mūsų šalies politikai tapti labiau pritaikyta realiems poreikiams ir skatina inovatyvią bei konkurencingą ekonominę aplinką.“

Per pirmus veiklos metus MIP tinklo patarėjai prisidėjo prie tarpinstitucinio bendradarbiavimo efektyvumo didinimo, pradėjo ir įgyvendino ne vieną projektą ir iniciatyvą, aktyviai įtraukė valstybės institucijas į diskusijas apie naujas bendradarbiavimo galimybes.

Salomėja Vanagienė, LMT mokslo ir inovacijų patarėjų tinklo vadovė: „Džiaugiuosi, kad per metus pavyko suburti 15 asmenų komandą, prie kurios atrankos smarkiai prisidėjo visų Vyriausybės institucijų atstovai. Šių institucijų įsitraukimo dėka galima rasti naujus bendradarbiavimo formatus mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų erdvėje, siekiant skatinti įrodymais grįsto valdymo praktikų stiprinimą remiantis MTEPI aspektu ir šių rezultatų pritaikymą bei integraciją.“

MIP tinklo atstovai bendradarbiauja su Nacionalinių kontaktų atstovų (NCP) grupe, užsienio MIP tinklų atstovais, organizuoja tematinius renginius, kurie aktualūs mokslo ir viešojo sektoriaus atstovams, bendradarbiauja su Ateities komiteto atstovais dėl Lietuvos ateities ekosistemos (LAE) koncepcijos (Baltosios knygos). Patarėjai taip pat skatina iniciatyvas pagal Vyriausybės institucijų poreikius: LR užsienio reikalų ministerijos MIP patarėja inicijavo viešinimo bei bendruomenės subūrimą dėl Mokslo diplomatijos, Kultūros ministerijos MIP patarėja skatina ArtTech inovacijas, LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos MIP patarėja aktyviai dalyvauja sprendžiant strateginius socialinių inovacijų iššūkius. 

Atsižvelgiant į pasiektus rezultatus MIP patarėjų tinklas ir toliau stiprins mokslo ir valstybės institucijų bendradarbiavimą, siekiant daugiau inovatyvių sprendimų ir mokslo laimėjimų, kurie prisidėtų prie šalies pažangos ir konkurencingumo stiprinimo.

Projektas finansuojamas iš Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemone (EGADP, angl. – RRF) lėšomis.

Daugiau informacijos apie MIP veiklą.  

Nuotraukoje: MIP tinklo atstovų susitikimas su kolegomis iš Estijos. Organizatorių nuotrauka.

Daugiau informacijos:
Salomėja Vanagienė
Programos vadovė
Tel.: +370  655 95 122
El. p.: 
salomeja.vanagienė@lmt.lt