Kvietimas teikti paraiškas Europos partnerystės EP PerMed 2025 m. paraiškų konkursui MTEP projektams
Paskelbtas antrasis programos EP PerMed (European Partnership for Personalized Medicine) kvietimas teikti paraiškas mokslo projektams – Pharmacogenomic strategies for personalised medicine approaches (PGxPM2025).
Paraiškų teikimo terminai | Paraiškos teikiamos dviem etapais. Pirmame konkurso etape tarptautinių projektų koordinatoriai tarptautinių konsorciumų vardu kviečiami teikti trumpąsias paraiškas programos elektroninėje sistemoje iki 2025 m. vasario 18 d. 14 val. (CET – Centrinės Europos laiku). Pirmajame etape atrinktų trumpųjų paraiškų teikėjai bus kviečiami teikti išsamiąsias paraiškas antrojo etapo vertinimui. Išsamiųjų paraiškų pateikimo terminas – 2025 m. birželio 17 d. 14 val. (CET). Lietuvos dalyviai Lietuvos mokslo tarybai (LMT) paraiškų ar kitos informacijos neteikia. |
---|---|
Kvietime dalyvaujančios šalys ir biudžetas | Dalyvauja 35 finansuojančios institucijos iš 24 šalių, kurios išvardintos tarptautinio kvietimo dokumentuose kvietimo puslapyje. Numatomas bendras kvietimo biudžetas – apie 36,5 mln. eurų. LMT indėlis – skirti lėšų finansuoti tarptautinio EP PerMed projekto (-ų) dalį, kurią įgyvendina projekto vykdytojai (-as) kartu vykdančiąja (-iosiomis) institucija (-omis) ir, jei tai būtina projektui vykdyti, projekto partneriu (-iais) iš Lietuvos. |
Kvietimo tikslas ir tematika | Kvietimo tikslas:
Į kvietimo aprėptį nepatenka vaisto-vaisto sąveikos, naujų vaistų kūrimo tyrimai. Išsamiau kvietimo tekste (Call text), kurį galima rasti čia. |
Galimi pareiškėjai ir partneriai | Bus finansuojami tik tarptautiniai projektai. Kiekvieną konsorciumą turi sudaryti bent 3 partneriai iš trijų skirtingų ES valstybių narių arba asocijuotų šalių, kurių finansuojančios organizacijos dalyvauja kvietime. Projekto koordinatorius turi atitikti kriterijus, leidžiančius gauti finansavimą iš savo regioninės/nacionalinės dalyvaujančios finansavimo organizacijos. Projekto koordinatorius (t. y. pagrindinis tyrėjas ir organizacija) negali būti keičiamas tarp pirmojo ir antrojo etapų. Daugiausiai 2 projekto partneriai iš vieno konsorciumo gali kreiptis dėl finansavimo iš tos pačios finansavimo organizacijos. Visus reikalavimus galima rasti čia. |
Projektų pradžia ir trukmė | Projektai turėtų prasidėti laikotarpyje nuo 2025 m. gruodžio mėn. iki 2026 gegužės mėn. Trukmė – iki 3 m. |
Papildoma informacija | Sausio 9 d. organizuojamas informacinis seminaras pareiškėjams. Registraciją ir darbotvarkę galima rasti čia. Pareiškėjai gali naudotis partnerių paieškos įrankiu. |
Pagrindinės paraiškų rengimo nuostatos dalyviams iš Lietuvos:
- Projekto vadovas turi būti mokslininkas – tyrėjas, turintis daktaro laipsnį.
- Vykdančioji institucija – Lietuvos mokslo ir studijų institucija arba valstybinė sveikatos priežiūros įstaiga. Mokslo ir studijų institucija yra laikoma institucija, kurios pagrindinė veikla yra studijų vykdymas ir su studijomis susijusi veikla ir (arba) moksliniai tyrimai ir eksperimentinė plėtra: tai yra aukštosios mokyklos (gali būti dviejų tipų: universitetai ir kolegijos) arba mokslinių tyrimų institutai.
- Vykdančioji institucija sudaro projekto vykdytojams (-ui) sąlygas projektą įgyvendinti, teisės aktų nustatyta tvarka administruoja projektui skirtas valstybės biudžeto lėšas, taip pat atstovauja projekto partneriams (jei jų yra). Vykdančiosios institucijos partneriu gali būti bet koks viešasis arba privatusis juridinis asmuo, kartu su vykdančiąja institucija sudarantis projekto vykdytojams sąlygas projektui įgyvendinti.
- Vykdančiosios institucijos partneriu gali būti bet koks viešasis arba privatusis juridinis asmuo, kartu su vykdančiąja institucija sudarantis projekto vykdytojams sąlygas projektui įgyvendinti. Privačiam juridiniam asmeniui Lietuvos mokslo taryba gali skirti finansavimą per vykdančiąją instituciją, vadovaujantis 2023 m. gruodžio 13 d. Europos Komisijos reglamento (ES) 2023/2831 dėl Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 107 ir 108 straipsnių taikymo de minimis pagalbai.
- Asmuo teikia tik vieną šio kvietimo paraišką kaip projekto vadovas ar kitas pagrindinis projekto vykdytojas.
- Asmuo gali teikti paraišką kaip projekto vadovas ar kitas pagrindinis vykdytojas, jei jam nėra taikomi Lietuvos mokslo tarybos mokslo ir sklaidos projektų konkursinio finansavimo bendrosiose taisyklių 44.2 papunktyje ir 76–80 punktuose ar kituose Tarybos teisės aktuose nustatyti apribojimai svarstyti jo pateiktas paraiškas.
- Lietuvos vykdančiosios institucijos tarptautinio projekto vykdytojams (kartu ir vykdančiosios institucijos partnerio) skiriama iki 150 tūkst. eurų, išskyrus šiuos atvejus:
- kai vykdančioji institucija koordinuoja projektą – skiriama iki 200 tūkst. eurų;
- kai projekte dalyvauja dvi vykdančiosios institucijos – skiriama iki 200 tūkst. eurų;
- kai projekte dalyvauja dvi vykdančiosios institucijos, iš kurių viena koordinuoja projektą – tuomet skiriama iki 250 tūkst. eurų.
- Projekte kiekvieno pagrindinio projekto vykdytojo darbo apimtis turi būti ne mažesnė kaip 20 valandų, padaugintų iš projekto trukmės mėnesiais.
- Projektų vykdytojai turi siekti užtikrinti atvirąją prieigą prie projekto publikacijų ir duomenų, vadovaujantis Tarybos 2016 m. vasario 29 d. nutarimu Nr. VIII-2 patvirtintomis Atvirosios prieigos prie mokslo publikacijų ir duomenų gairėmis.
Lietuvos mokslo tarybos
Tarptautinio bendradarbiavimo skyriaus
patarėja Živilė Ruželė
Tel. +370 676 14 383
El. p. [email protected]
Atnaujinimo data: 2025-01-06