Paveikslėlis1.svgPaveikslėlis2.png

Partnerystės „Ateities maistas“ (angl. FutureFoods) tikslas yra bendrai sukurti sveiką, saugią, aplinką tausojančią, socialiai saugią, sąžiningą ir ekonomiškai perspektyvią maisto sistemą Europoje.

Badas ir nesveikos mitybos įpročiai auga, o klimato kaita trikdo maisto gamybą ir paskirstymą. Šiuo metu netvarios maisto sistemos taip pat didina klimato kaitą, o tai sustiprina poreikį jas pertvarkyti. Iki 2050 m. siekiant sukurti tvarią, tarpusavyje susijusią ir teritoriškai apibrėžtą Europos maisto sistemą, susijungė daugybė suinteresuotųjų šalių. Šiuo metu partnerystė vienija 86 mokslinius tyrimus finansuojančių institucijų bei politikos formuotojų iš 29 šalių.

Partnerystės „Ateities maistas“ misija – sutelkti mokslinius tyrimus ir inovacijas Europoje, kad būtų paspartintas perėjimas nuo linijinių maisto grandinių prie žiedinių maisto sistemų, veikiančių visame pasaulyje. Maisto sistemos apima gamybą, perdirbimą, paskirstymą ir vartojimą. Strateginėje mokslinių tyrimų ir inovacijų darbotvarkėje (SRIA) apibrėžiami pagrindiniai pokyčių svertai, kurie padėtų įgyvendinti būtinus pokyčius visoje Europoje, atsižvelgiant į socialinius, ekonominius ir aplinkos veiksnius.

„Ateities maistas“ sudarytas iš 4 mokslinių tyrimų ir inovacijų tematinių krypčių, kurios  apibrėžtos Strateginėje tyrimų ir Inovacijų darbotvarkėje:

  1. Valgymo įpročių kaita.
  2. Maisto gamybos, perdirbimo ir tiekimo kaita.
  3. Mūsų santykio su maisto sistemomis kaita.
  4. Maisto sistemos valdymo kaita.

Paraiškų teikimas

Kvietimai teikti paraiškas skelbiami programos ir Lietuvos mokslo tarybos (LMT) interneto puslapiuose.

Paraiškos konkursui teikiamos anglų kalba programos elektroninėje paraiškų teikimo sistemoje, paraišką teikia projekto koordinatorius.

Galimi pareiškėjai – projekto vykdytojai (-as) kartu su vykdančiąja institucija ir tarptautiniais partneriais (iš kvietime dalyvaujančių valstybių).

Finansuotinos veiklos (jei kvietime teikti paraiškas nenustatyta kitaip)

Mokslo projektuose tinkamos finansuoti yra mokslinių tyrimų, jų rezultatų sklaidos bei kitų su mokslo projektų įgyvendinimu susijusių veiklų išlaidos:

  • projekto vykdytojų darbo užmokestis, socialinio draudimo ir kitos įmokos;
  • išlaidos prekėms ir paslaugoms įsigyti (įskaitant išlaidas autoriniams darbams ir išlaidas komandiruotėms);
  • išlaidos ilgalaikiam turtui;
  • netiesioginės išlaidos.

LMT sprendimą dėl konkursui skiriamų lėšų (laimėjusiems Lietuvos pareiškėjų projektams finansuoti) ir didžiausio biudžeto vienam projektui finansuoti priima prieš skelbiant kvietimą teikti paraiškoms. Ši informacija yra nurodoma kvietimo tekste, kuris skelbiamas LMT interneto puslapyje.

Paraiškų vertinimas ir projektų finansavimas

Paraiškų teikimas ir vertinimas – dvipakopis. Tiek trumposios, tiek išsamiosios paraiškos teikiamos LMT  administraciniam vertinimui. Administracinės patikros reikalavimus atitikusios paraiškos teikiamos tarptautiniam ekspertiniam vertinimui.

Trumpųjų ir išsamiųjų paraiškų ekspertinį vertinimą organizuoja programos kvietimo sekretoriatas. Paraiškas vertina tarptautiniai ekspertai.

Sprendimą dėl siūlomų finansuoti projektų sąrašo priima tarptautinis programos kvietimo valdymo komitetas, atsižvelgdamas į ekspertinio vertinimo rezultatus.

Preliminarus konkursų kalendorius

Kvietimo teikti paraiškas paskelbimas

Paraiškų (trumpųjų) priėmimo pabaiga

Paraiškų vertinimas

Konkurso rezultatų paskelbimas

Mokslinių tyrimų projektų pradžia

Spalio mėn.

Gruodžio mėn.

Gruodžio–rugsėjo mėn.

Rugsėjo mėn.

Spalio–kovo mėn.

 

Tarptautinio bendradarbiavimo skyriaus
programų koordinatorė Asta Aleksandravičienė
Tel. +370 676 18 297
El. p. [email protected]

Atnaujinimo data: 2024-09-18