2024-05-09

LMT skelbia viešą konsultaciją: Europos partnerystės „One Health AMR“ strateginė darbotvarkė

Atsparumas antimikrobinėms medžiagoms (AMR) yra pasaulinis sveikatos iššūkis, turintis įtakos žmonių ir gyvūnų sveikatai, maisto saugumui ir aplinkai. Pasaulio sveikatos organizacija pripažino, kad AMR yra viena iš 10 didžiausių pasaulinių grėsmių visuomenės sveikatai, su kuria susiduria žmonija. Europos partnerystė „Viena sveikata“ Antimikrobinis atsparumas („One Health AMR) yra viena iš pagrindinių Europos komisijos ir šalių narių inicijuojamų finansavimo priemonių, kuri sieks reaguoti į globalų iššūkį, remdama mokslinius tyrimus ir inovacijos antimikrobinio atsparumo tematikoje.

Europos horizonto projekto DESIGN OHAMR rėmuose vyksta parengiamieji programos kūrimo darbai, prie kurių prisideda ir Lietuvos mokslo taryba. Projekto komanda parengė partnerystės strateginę darbotvarkę, su kuria galima susipažinti čia.

Suinteresuotų institucijų, verslo atstovai, sveikatos sektoriaus darbuotojai ir mokslo bendruomenė kviečiami išsakyti savo nuomonę apie strateginį dokumentą, atsakydami į klausimyną čia. Konsultacija vyks iki gegužės 30 d.

Daugiau informacijos apie būsimą partnerystę el. p. [email protected]

arba

Tarptautinio bendradarbiavimo skyriaus
patarėja Živilė Ruželė
Tel. +370 676 14 383
El. p. [email protected]

Paveikslėlis1.pngPaveikslėlis2.jpg