Reikminių tyrimų projektai yra skirti atlikti skubius trumpalaikius tyrimus pagal Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarijos, Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos ir Lietuvos Respublikos ministerijų (suinteresuotų institucijų) valdymo srityje iškilusias aktualiausias ir valstybei ypač svarbias temas, reikalaujančias mokslu grįsto sprendimo.

Kvietimas suinteresuotoms institucijoms teikti reikminių tyrimų temas yra nuolatinis, tačiau temų pasiūlymai yra svarstomi ne rečiau kaip kartą per pusę metų, artimiausio svarstymo pradžios data nurodoma kvietime. Kviečiant teikti temas nustatomos pagrindinės sąlygos: projektų, kurie bus įgyvendinami pagal atrinktas temas, trukmė, maksimali galima jų sąmatinė vertė, taip pat gali būti numatytos prioritetinės laukiamų temų problematikos sritys, Tarybos ir suinteresuotų institucijų bendro projektų finansavimo galimybė ir pan.

Nustatytu laiku gautas reikminių tyrimų temas įvertina Reikminių tyrimų stebėsenos ir valdymo komitetas (sudarytas iš Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos ir (ar) Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarijos, ir (ar) Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos atstovo (-ų), Tarybos Mokslo ir studijų politikos ekspertų komiteto, Humanitarinių ir socialinių mokslų ekspertų komiteto bei Gamtos ir technikos mokslų ekspertų komiteto pirmininkų ar šių komitetų deleguotų komitetų narių, Tarybos valdybos pirmininko ar Tarybos valdybos deleguoto valdybos nario bei Tarybos pirmininko deleguoto administracijos atstovo) pagal šiuos kriterijus:

1) ar temos pasiūlyme įvardyta problema laikytina svarbia ir aktualia valstybei bei visuomenei;
2) ar problema spręstina neatidėliotinai;
3) ar temai išnagrinėti (problemai išspręsti) yra būtini moksliniai tyrimai;
4) ar problemai spręsti nebuvo atlikti (atliekami) tyrimai, kuriuos finansavo (-uoja) kiti šaltiniai;
5) pateiktos temos svarba bendrame vertinamų temų kontekste. Jei tema teikiama pakartotinai, kartu įvertinama, ar problemai spręsti reikalingi tolesni tyrimai.

Pagal atrinktas temas skelbiamas reikminių tyrimų projektų paraiškų konkursas. Paraiškas teikia mokslininkai ir kiti tyrėjai kartu su mokslo ir studijų institucijomis. Siekiant temas pateikusių suinteresuotų institucijų detalesnio poreikių išaiškinimo, gali būti organizuojami suinteresuotų institucijų ir pareiškėjų susitikimai iki kvietimo teikti paraiškas pabaigos.

Paraiškas vertina Tarybos sudaryta viena ar kelios ekspertų komisijos.

Suinteresuotų institucijų dalyvavimas atrenkant finansuojamus projektus

Pasibaigus projektų paraiškų ekspertiniam vertinimui, suinteresuotos institucijos, pagal kurios pateiktą temą paskelbtas konkursas projektams vykdyti, įgaliotas atstovas supažindinamas su pagal tą temą gautomis paraiškomis bei jų įvertinimu ir Reikminių tyrimų stebėsenos ir valdymo komiteto posėdyje pristato suinteresuotos institucijos nuomonę – ar paraiškos atitinka suinteresuotos institucijos iškeltos problemos sprendinių paieškos kryptį, ar planuojami tyrimai ir rezultatai, taip pat projekto apimtis atitinka suinteresuotos institucijos poreikius ir lūkesčius – bei kurį projektą ar kuriuos projektus suinteresuota institucija siūlo finansuoti. Atkreiptinas dėmesys į tai, kad dalyvaudamos finansuojamų projektų atrankoje suinteresuotos institucijos įsipareigoja užtikrinti tų projektų rezultatų panaudojimą.

Atrinkus finansuojamas paraiškas, pasirašomos sutartys:

1) tarp Tarybos, projekto vadovo ir vykdančiosios institucijos – projekto finansavimo sutartis, o jei numatoma, kad suinteresuota institucija prisidės prie projekto finansavimo 
2) tarp Tarybos ir suinteresuotos institucijos, pagal kurios pateiktą temą numatytas finansuoti projektas – biudžeto lėšų naudojimo sutartis (vadovaujantis Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų sudarymo ir vykdymo taisyklėmis). Lėšos pervedamos sutartyse nustatyta tvarka ir terminais.

Suinteresuotų institucijų dalyvavimas projektų įgyvendinimo priežiūroje

Suinteresuota institucija, pagal kurios temą vykdomas projektas ar projektai, dalyvauja tolesnėje nuolatinėje jo įgyvendinimo priežiūroje savo nustatytais terminais ir tvarka. Taryba skatina suinteresuotos institucijos ir vykdytojų konsultacijas, pasitarimus ir kt. bendradarbiavimą.

Suinteresuotų institucijų dalyvavimas ataskaitų vertinime

Pasibaigus projektų įgyvendinimui, projektų vadovai bei vykdančiosios institucijos mokslines projektų ataskaitas teikia Tarybai, o pasibaigus jų ekspertiniam vertinimui Taryba suteikia galimybę suinteresuotai institucijai, pagal kurios pateiktą temą buvo vykdomas (-i) projektas (-ai), susipažinti su Tarybai pateikta ataskaita (-omis). Suinteresuotos institucijos Tarybai pateikia savo išvadas dėl įgyvendintų projektų ir jų rezultatų.

Projektų rezultatų panaudojimas suinteresuotose institucijose

Nuo projekto baigiamosios mokslinės ataskaitos patvirtinimo praėjus ne daugiau kaip pusei metų suinteresuota institucija pateikia Tarybai informaciją (iki 1 psl.) apie tai, kaip yra pritaikyti ar panaudojami projekto rezultatai.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2021 m. balandžio 28 d. nutarimu Nr. 292 (Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2022 m. gruodžio 14 d. nutarimo Nr. 1264 redakcija) patvirtintos Strateginio valdymo metodikos 262–269 punktuose nustatyta tvarka ir terminais, suinteresuota institucija projektų rezultatus (ataskaitas) turi pateikti į Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos valdomą duomenų bazę „Analitinės informacijos biblioteka“.

Reikminių tyrimų projektų inicijavimo ir įgyvendinimo tvarkos aprašas

Patarimai, kaip pildyti Pasiūlymo dėl reikminių tyrimų temos formą

Pasiūlymo pateikimo formos

Lietuvos mokslo taryba, siekdama skatinti valstybės institucijas valdymo ir politikos sprendimus priimti mokslu grįstais įrodymais, skelbia kvietimą teikti pasiūlymus dėl šiuo metu aktualių svarbiausių temų skubiems trumpalaikiams tyrimams atlikti.

Pasiūlymų teikimo terminai

Temų pasiūlymai priimami nuolat

Pasiūlymų teikimo tvarka

Temų pasiūlymai teikiami lietuvių kalba, užpildant formą Tarybos elektroninėje sistemoje adresu https://junkis lmt.lt.

Galimi pasiūlymų pateikėjai

Temų pasiūlymus gali teikti:

  • Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija
  • Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija
  • Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija
  • Lietuvos Respublikos ministerijos

Pasiūlymų svarstymas

Temų pasiūlymai svarstomi ne rečiau kaip 2 kartus per metus.

Artimiausio svarstymo pradžia – 2025 m. balandžio 1 d. (bus svarstomi iki 2025 m. kovo 30 d. įskaitytinai gauti pasiūlymai)

Pasiūlymų vertinimo tvarka

Temų pasiūlymų vertinimas atliekamas vadovaujantis Lietuvos mokslo tarybos pirmininko patvirtintu Reikminių tyrimų projektų inicijavimo ir įgyvendinimo tvarkos aprašu.

Projektų, skirtų patvirtintoms temoms įgyvendinti, sąlygos

Pasiūlymai dėl reikminių tyrimų temų turėtų būti formuluojami atsižvelgiant į numatomas projektų, skirtų patvirtintoms temoms įgyvendinti, sąlygas:

  • projektų įgyvendinimo pradžia – 2025 m. spalio mėn.
  • projektų trukmė – nuo 6 iki 18 mėn.
  • projekto sąmatinė vertė – iki 75 000 Eur

Kita su kvietimu susijusi informacija skelbiama čia

Patarimai, kaip pildyti Pasiūlymo dėl reikminių tyrimų temos formą.

2024 m. balandžio 2 d. – rugsėjo 30 d. pateikti temų pasiūlymai

Pagal kvietimą suinteresuotoms valstybės institucijoms teikti reikminių tyrimų temų pasiūlymus buvo pateikta 47 temų pasiūlymai:

Eil. Nr.

Suinteresuota valstybės institucija

Pateiktų temų pasiūlymų skaičius

Temų pasiūlymų, pagal kuriuos bus skelbiamas kvietimas, skaičius

1

Aplinkos ministerija

3

1

2

Energetikos ministerija

2

-

3

Finansų ministerija

5

-

4

Krašto apsaugos ministerija

3

-

5

Kultūros ministerija

4

-

6

Seimo kanceliarija

12

-

7

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

1

1

8

Susisiekimo ministerija

2

1

9

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija

1

-

10

Teisingumo ministerija

4

2

11

Užsienio reikalų ministerija

4

1

12

Vyriausybės kanceliarija

2

2

13

Žemės ūkio ministerija

4

-

 

Iš viso:

47

Temų pasiūlymus įvertino Reikminių tyrimų stebėsenos ir valdymo komitetas. Tarybos pirmininko 2024 m. gruodžio 12 d. įsakymu Nr. V-570 IX kvietimas reikminių tyrimų projektams įgyvendinti bus skelbiamas pagal 8 temas.

2023 m. rugsėjo 30 d. – 2024 m. kovo 29 d. pateikti temų pasiūlymai

Pagal kvietimą suinteresuotoms valstybės institucijoms teikti reikminių tyrimų temų pasiūlymus buvo pateikta 26 temų pasiūlymai:

Eil. Nr.

Suinteresuota valstybės institucija

Pateiktų temų pasiūlymų skaičius

Temų pasiūlymų, pagal kuriuos bus skelbiamas kvietimas, skaičius

1.

Aplinkos ministerija

4

 -

2.

Energetikos ministerija

2

 1

3.

Krašto apsaugos ministerija

4

 1

4.

Kultūros ministerija

1

 -

5.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

4

 -

6.

Susisiekimo ministerija

1

 -

7.

Sveikatos apsaugos ministerija

2

 -

8.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija

1

 -

9.

Teisingumo ministerija

3

 2

10.

Užsienio reikalų ministerija

1

 -

11.

Vyriausybės kanceliarija

2

 1

12.

Žemės ūkio ministerija

1

 -

 

Iš viso:

26

 5

Du temų pasiūlymai buvo atsiimti. Likusius 24 temų pasiūlymus įvertino Reikminių tyrimų stebėsenos ir valdymo komitetas. Tarybos pirmininko 2024 m. birželio 19 d. įsakymu Nr. V-269 VIII kvietimas reikminių tyrimų projektams įgyvendinti bus skelbiamas pagal 5 temas ir pakartotinai pagal 2 temas, pagal kurias negauta paraiškų VII kvietime.

2023 m. liepos 31 d. – rugsėjo 29 d. pateikti temų pasiūlymai

Pagal kvietimą suinteresuotoms valstybės institucijoms teikti reikminių tyrimų temų pasiūlymus buvo pateikta 50 temų pasiūlymų:

Nr.

 

Suinteresuota valstybės institucija

 

 

Pateiktų temų pasiūlymų skaičius

 

Temų pasiūlymų, pagal kuriuos bus skelbiamas kvietimas, skaičius

1.

Aplinkos ministerija

4

1

2.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija

4

1

3.

Kultūros ministerija

1

1

4.

Seimo kanceliarija

15

-

5.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

8

1

6.

Sveikatos apsaugos ministerija

3

1

7.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija

1

-

8.

Teisingumo ministerija

6

-

9.

Užsienio reikalų ministerija

4

1

10.

Žemės ūkio ministerija

4

1

 

Iš viso

50

7

Administracinę patikrą perėjusius 48 temų pasiūlymus įvertino Reikminių tyrimų stebėsenos ir valdymo komitetas. Tarybos pirmininko 2023 m. lapkričio 23 d. įsakymu Nr. V-642 VII kvietimas reikminių tyrimų projektams įgyvendinti bus skelbiamas pagal 7 temas.

Temų pasiūlymai, pagal kuriuos nebus skelbiamas kvietimas, skelbiami čia.

Kvietimas teikti temų pasiūlymus yra nuolatinis. Artimiausio temų svarstymo data – 2024 m. balandžio 1 d.

1 kvietimas (projektams 2015–2016 m. vykdyti)

  1. Dezinformacija ir propaganda visuomenės informavimo priemonėse ir kultūrinėse veiklose Lietuvoje (vykdyti 3 projektai).
  2. Savanorystės viešojo saugumo srityje modelio sukūrimas (projektų nevykdyta).
  3. NVS ir ES Rytų partnerystės šalių užsienio politikos raida Lietuvos, NATO ir ES šalių atžvilgiu (vykdytas 1 projektas).
  4. NVS ir ES Rytų partnerystės šalių ekonominė ir politinė situacija: viešoji nuomonė, žiniasklaida ir demokratijos plėtros modeliai (vykdyti 2 projektai).
  5. Informacinių technologijų sprendimai Lietuvos kariuomenei (vykdyti 2 projektai.
  6. Viešųjų tekstų ir jų pokyčių stebėsenos priemonės nacionalinio saugumo srityje (projektų nevykdyta).
  7. Skaitmeninių vaizdų analizės tobulinimas robotų aplinkos suvokimui gerinti (vykdytas 1 projektas).

2 kvietimas (projektams 2016–2017 m. vykdyti)

  1. Pabėgėlio statusą turinčių asmenų integracija (vykdytas 1 projektas).
  2. Visuomenės valios priešintis priešo agresijai veiksniai (vykdytas 1 projektas).
  3. Švaistomo maisto mažinimo ir jo perskirstymo nepasiturintiems asmenims galimybių analizė (vykdytas 1 projektas).
  4. Atsinaujinančių energijos išteklių plėtros Lietuvoje socialinis poveikis; efektyviausios priemonės ir kanalai visuomenės švietimui ir informavimui apie atsinaujinančių energijos išteklių plėtrą bei naudą (vykdytas 1 projektas).
  5. Technologiniai sprendimai ekspertinių įstaigų procesų valdymui (vykdytas 1 projektas).
  6. Bepiločių orlaivių aptikimo ir nukenksminimo priemonės (vykdytas 1 projektas).

3 kvietimas (projektams 2018–2019 m. vykdyti)

  1. Teršalų, kurių išmetamo į atmosferą kiekio apskaitą reglamentuoja Tolimųjų tarpvalstybinių oro teršalų pernašų konvencija ir Europos Parlamento ir Tarybos direktyva (ES) 2016/2284,  nacionalinių emisijos faktorių eksperimentinis nustatymas (vykdytas 1 projektas).
  2. Lietuvos valstybės kūrimas ir pripažinimas 1917–1918 m. (vykdytas 1 projektas).
  3. Lietuvos gyventojų galimybių savarankiškai apsirūpinti būstu analizė pagal regionus, nustatant gyventojų, kuriems reikalinga valstybės pagalba apsirūpinant būstu, grupes ir kriterijus, į kuriuos atsižvelgiant gyventojams būtų siūlomos įvairios priemonės būsto prieinamumui padidinti (vykdytas 1 projektas).
  4. Kurortologiniai tyrimai (vykdytas 1 projektas).
  5. Policijos ir kitų suinteresuotų institucijų taikomų metodų (priemonių), skirtų tam, kad viešajame eisme mažėtų neblaivių ir apsvaigusių nuo narkotikų ar kitų psichiką veikiančių medžiagų, asmenų, efektyvumas (projektų nevykdyta).
  6. Policijos ir kitų suinteresuotų institucijų bendradarbiavimas atpažįstant smurto artimoje aplinkoje apraiškas ir užtikrinant efektyvų reagavimą bei prevencinių priemonių (metodų) taikymą (vykdytas 1 projektas).
  7. Lietuvos Respublikos regioninių savivaldybių ekonominio potencialo nustatymas (vykdytas 1 projektas).
  8. Šaukiamųjų į privalomąją pradinę karo tarnybą jaunuolių ir šią tarnybą atliekančių karių sveikata: įtaką darantys veiksniai ir sveikatą gerinančios priemonės (vykdytas 1 projektas).

4 kvietimas (projektams 2020–2021 m. vykdyti)

  1. Energetinio skurdo ir namų ūkių vaidmens pereinant prie mažaanglės energetikos tyrimai (vykdytas 1 projektas).
  2. Kurortologiniai tyrimai (projektų nevykdyta).
  3. Lietuvos užsienio politikos 1917–1920 m. dokumentai (vykdytas 1 projektas).
  4. Lietuvos žiniasklaidos monopolijos ir konkurencinės aplinkos studija (vykdytas 1 projektas).
  5. Pramonės 4.0 diktuojami iššūkiai: viešoji politika bei Lietuvos miestų ir rajonų konvergencija (vykdytas 1 projektas).
  6. Reikminiai istoriniai tyrimai: Macikų lageriai kaip daugianacionalinė nacistinio ir stalininio režimų nusikaltimų aukų atminties vieta (vykdytas 1 projektas).
  7. Vilko (Canis lupus) ekologijos tyrimai (vykdytas 1 projektas).
  8. Žiedinės ekonomikos tikslų įgyvendinimas Lietuvoje: iššūkiai ir galimybės (vykdytas 1 projektas).

5 kvietimas (projektams 2021–2022 m. vykdyti)

  1. Lietuvos pramonės dalyvavimo vėjo energetikos komponentų vertės grandinėje galimybių ir perspektyvų tyrimas (vykdytas 1 projektas).
  2. Kibernetinio saugumo kompetencijų modelio kūrimas (vykdytas 1 projektas).
  3. Dirbtinio intelekto panaudojimo galimybės 3D skenavimo procesams optimizuoti (vykdytas 1 projektas).
  4. Piniginės socialinės paramos nepaėmimo, turint teisę ją gauti, priežastys bei sprendimo būdai (vykdytas 1 projektas).
  5. Multirezistentiškų bakterijų paplitimo ir jų rizikos veiksnių skirtinguose asmens sveikatos priežiūros ir ilgalaikės globos sektoriuose tyrimas (projektų nevykdyta).
  6. Atvykusių ir grįžusių iš užsienio vaikų valstybinės kalbos kompetencija ir jos ugdymas (vykdytas 1 projektas).
  7. Integralaus gamtamokslinio ugdymo 5−8 klasėse įgyvendinimo galimybių ir veiksmingumo tyrimas (vykdytas 1 projektas).
  8. Tarp priklausomybės ir tvaraus santykio: naujas žvilgsnis į Lietuvos ir Kinijos santykius globalių pokyčių kontekste (projektų nevykdyta).

6 kvietimas (projektams 2022–2024 m. vykdyti)

  1. Kietojo biokuro pelenų panaudojimo galimybės (vykdytas 1 projektas).
  2. Lietuvos importo pagal prekių grupes diversifikacija pagal rinkas: vertinimo metodika ir situacijos analizė (vykdytas 1 projektas).
  3. Lietuvos natūralių gamtinių veiksnių įtaka nusilpusiam ir stresą patyrusiam organizmui (Kurortologiniai tyrimai) (vykdytas 1 projektas).
  4. Penktosios kartos judriojo ryšio sukeltos skaitmeninės transformacijos technologinio įveiklinimo šalies susisiekimo sistemoje galimybės (projektų nevykdyta).
  5. Nulinės emisijos (vandenilis, elektra, amoniakas), atsinaujinančių išteklių (biodujos)) ir pereinamųjų alternatyviųjų degalų (CNG, LNG, sintetiniai ir parafininiai degalai) panaudojimo transporto sektoriuje poreikiai ir galimybės (vykdytas 1 projektas).
  6. Ikimokyklinio ugdymo turinys: šiandieninė praktika ir perspektyvos (vykdytas 1 projektas).
  7. Lietuvos ekonominis ir energetinis bendradarbiavimas su Indijos-Ramiojo vandenynų regiono valstybėmis: Indonezija, Malaizija, Vietnamu (projektų nevykdyta).
  8. Macikų lageriai kaip daugianacionalinė nacistinio ir stalininio režimo nusikaltimų aukų atminties vieta. 2-as tyrimų etapas – Macikų lagerių muziejaus istorinės ekspozicijos ir memorialo sukūrimo koncepcija (vykdytas 1 projektas).
  9. Tyrimas dėl reikalavimų tirštojo mėšlo tvarkymui, laikymui draudžiamuoju tręšti laikotarpiu (vykdytas 1 projektas).
  10. Antikūnų, susidariusių prieš SARS-CoV-2 viruso nukleokapsidę, vertinimas bėgant laikui apibrėžtose populiacijos grupėse (vykdytas 1 projektas).

7 kvietimas (projektams 2024–2026 m. vykdyti):

  1. Slaugytojų sveikata ir profesinė gerovė: susijusių veiksnių analizė (vykdoma 1 projektas).
  2. Teisinei metrologijai priskirtų matavimo priemonių metrologinių reikalavimų ir patikros metodikų sistemos įvertinimas ir patobulinimas (vykdomas 1 projektas).
  3.  Lietuvos biomasės srautų analizė, galimų iš biomasės gaunamų galutinių produktų panaudojimo efektyvumo ir pridėtinės vertės vertinimas (vykdomas 1 projektas).
  4.  Galimos ES plėtros poveikis Lietuvos ekonomikai, finansams ir svarbiausioms sektorinėms politikoms (vykdomas 1 projektas).
  5.  Kultūros ir kūrybinių industrijų socialinis poveikis (vykdomas 1 projektas).
  6. Specializuotos kompleksinės pagalbos centrų teikiamos pagalbos tikslinei grupei veiksmingumo tyrimas (paraiškų nepateikta).                        -
  7. Bioįvairovei kenksmingų subsidijų identifikavimas (paraiškų nepateikta).

Kvietimų teikti paraiškas reikminių tyrimų projektams įgyvendinti pagal pateiktas temas rezultatus galima rasti čia.

Temos, neįtrauktos į 2025 m. kvietimą (pagal jas pateikusias institucijas):

Aplinkos ministerija

  • Lietuvos Respublikos teisės aktuose nustatytų cheminių medžiagų ribinių verčių tikslinimas ir naujų, dažnai aplinkoje sutinkamų, cheminių medžiagų ribinių verčių nustatymas Lietuvos dirvožemiui ir požeminiam vandeniui
  • Efektyviausių inovatyvių technologijų ir sprendimų atskiriems Lietuvos ūkio sektoriams pasiekti klimato neutralumo tikslus iki 2050 m. analizė

Energetikos ministerija

  • Energetikos sektoriaus skaitmenizacijos tyrimai: situacijos analizė ir pažangos vertinimas

Krašto apsaugos ministerija

  • Dirbtinio intelekto kibernetinio saugumo aspektai.
  • Studija dėl vidutinio kalibro bėgių tipo elektromagnetinės svaidyklės panaudojimo perspektyvos Lietuvos kariuomenėje
  • Studija dėl elektromagnetinio minosvaidžio technologijų panaudojimo perspektyvos Lietuvos kariuomenėje

Kultūros ministerija

  • Mokestinių paskatų fiziniams paramos teikėjams poveikio Lietuvai vertinimas

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

  1. Dirbtinio intelekto priemonių integravimas socialinės apsaugos ir užimtumo didinimo srityje: poreikiai, iššūkiai ir galimybės
  2. Suplanuotų ir įgyvendinamų šeimos politikos gimstamumą skatinančių priemonių įtaka Lietuvos gyventojų struktūriniams pokyčiams
  3. Aukšto konflikto skyrybų problematika vaikams ir šeimoms prieinamų paslaugų ir pagalbos kontekste
  4. Paslaugų prieinamumas nuo smurto artimoje aplinkoje nukentėjusiems vaikams ir jų šeimos nariams

Sveikatos apsaugos ministerija

  • Lietuvos PSDF biudžeto galimybių mokėti už papildomus kokybiškus gyvenimo metus, kuriuos sukuria sveikatos technologijos, susijusios su vaistais, vertinimas
  • Objektyvių vaistų didmeninės ir mažmeninės prekybos antkainių nustatymo kriterijų ir mechanizmo sukūrimas

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija

  • Ilgalaikės Lietuvos mokslo ir studijų institucijų dėstytojų ir tyrėjų karjeros patrauklumo stebėsenos ir vertinimo metodikos sukūrimas

Teisingumo ministerija

  • Socialinio darbo su nuteistuoju ir jo šeima metodo taikymas kalėjimuose

Užsienio reikalų ministerija

  • Lietuvos diasporos dydžio, geografijos, struktūros nustatymo galimybių analizė

Vyriausybės kanceliarija

  • Vėjo elektrinių akumuliacinio poveikio paukščiams tyrimas

Žemės ūkio ministerija

  • Inovatyvių robotizuotų technologijų pritaikomumo žemės ūkio augalų apsaugai tyrimai

Temos, neįtrauktos į 2024 m. kvietimą (pagal jas pateikusias institucijas):

Aplinkos ministerija

  • Lietuvos Respublikos teisės aktuose nustatytų cheminių medžiagų ribinių verčių tikslinimas ir naujų, dažnai aplinkoje sutinkamų, cheminių medžiagų ribinių verčių nustatymas Lietuvos dirvožemiui ir požeminiam vandeniui
  • Efektyviausių inovatyvių technologijų ir sprendimų atskiriems Lietuvos ūkio sektoriams pasiekti klimato neutralumo tikslus iki 2050 m. analizė
  • Taršos rodiklių rinkinio Lietuvos įmonėms apsiskaičiuoti šiltnamio efektą sukeliančių dujų pėdsaką parengimas

Ekonomikos ir inovacijų ministerija

  • Lėtinio nuovargio ir perdegimo sindromo pasekmių mažinimas naudojant natūralius gamtinius išteklius
  • „Anti-aging“ natūralių gamtos išteklių pagalba
  • Odos susirgimų gydymas natūralių gamtos išteklių pagalba

Seimo kanceliarija

  • Demografinės politikos praktikų analizė
  • Pilietinio pasipriešinimo suvokimo tyrimas
  • Nacionalinio saugumo suvokimo žemėlapis
  • Nacionalinio saugumo suvokimas visuomenėje: stebėsenos ir rodiklių sistema
  • Šiuolaikinės žiniasklaidos vaidmuo ir iššūkiai nacionaliniam saugumui
  • Teisingumas kaip iššūkis nacionaliniam saugumui
  • Automizacija ir susvetimėjimas visuomenėje: pasekmės nacionaliniam saugumui
  • Nacionalinio saugumo suvokimo epistemologija
  • Nacionalinio saugumo rizikų vertinimo metodologija
  • Seksualinio smurto prieš vaikus latentiškumo mastas ir priežastys
  • Smurto artimoje aplinkoje pakartotinumas taikytų susitaikymo ir laidavimo atvejais
  • Kritinių žaliavų Europoje užtikrinimas kintant geopolitinei situacijai, pramonės ir verslo ekosistemų sąveika ir konvergencija link aukštesnės pridėtinės vertės
  • Pagalbos nukentėjusiems nuo smurto artimoje aplinkoje ir institucijų atsako efektyvumas iš aukos perspektyvos
  • Įskaitmenintos tikrovės (virtual reality) strateginio mąstymo paradigmos ir jų taikymo ateities sprendimams Lietuvos politinėje sistemoje perspektyvos
  • Socialinės įtraukties plėtros kryptys pasaulyje ir jų taikymas Lietuvoje visuotinio skaitmenizavimo kontekstuose

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

  • Skaitmenizacija darbo rinkoje: ar didėjanti skaitmenizacija gali išauginti moterų nedarbą?
  • Skirtingų tapatybės bruožų (rasė, šeiminė padėtis, lytinė orientacija ar kt.) asmenų patiriama diskriminacija būsto nuomos teisiniuose santykiuose
  • Grupinio gyvenimo namų veiklos asmenims, turintiems psichikos ir (ar) intelekto negalią, efektyvumo vertinimas
  • Lietuvoje dirbančių trečiųjų šalių piliečių (įskaitant darbo imigrantus iš trečiųjų šalių) socio-ekonominės situacijos įvertinimas
  • Priverstinę migraciją (dėl karo, politinių, klimato ir kitų priežasčių) patyrusių užsieniečių psichikos sveikatos, emocinės būsenos poveikis įsidarbinimui ir tvariam išlikimui darbo rinkoje
  • Valstybinės kalbos ir įsidarbinimo santykis. Poveikis valstybės biudžetui
  • Užsieniečių vaikų, grįžtančių lietuvių vaikų integracijos į Lietuvos švietimo sistemą efektyvumas

Sveikatos apsaugos ministerija

  • Psichikos sveikatos raštingumo gerinimas
  • Metodikos sukūrimas savižudybių atvejų tyrėjo funkcijoms ir veiklos procesui išgryninti

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija

  • Lietuvos sporto specialistų kvalifikacijų sandaros parengimas

Teisingumo ministerija

  • Galimybių stebėti visus viešus teismų posėdžius nuotoliniu būdu sudarymas, užtikrinant viešumo principo įgyvendinimą ir didinant visuomenės pasitikėjimą teismais
  • Teisėkūros proceso skaidrumo indekso ir jį sudarančių valstybės duomenų rinkinių nustatymas
  • Nusikalstamo elgesio rizikos vertinimus atliekančių darbuotojų kompetencijų ir teikiamų paslaugų kokybės vertinimas
  • Socialinis darbas su nuteistuoju ir jo šeima įgyvendinant resocializacijos procesą kalėjimuose
  • Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos 12 Protokolo įgyvendinimo Lietuvoje perspektyvos ir iššūkiai
  • Lietuvoje registruotų įmonių, veikiančių užsienyje, rizikų dėl galimo užsienio pareigūnų papirkinėjimo analizė, identifikavimas ir vertinimas

Užsienio reikalų ministerija

  • Lietuvos užsienio politikos dokumentų II tomo (1921-1926 m.) parengimas
  • Lietuvos istoriniai, moksliniai, lingvistiniai ir kultūriniai ryšiai su Indijos ir Ramiojo vandenynų regiono šalimis
  • Potencialios Ukrainos narystės NATO įtaka Aljanso gynybai ir saugumui bei NATO gynybos planų įgyvendinimui

Žemės ūkio ministerija

  • Azotą kaupiančių augalų ariamoje žemėje rūšių atitikimas Europos žaliojo kurso tikslams
  • Žydinčių piktžolių paplitimo apdorojamuose augalų apsaugos produktais žemės ūkio pasėliuose tyrimas ir rekomendacijos jų apskaitos metodikai parengti
  • Inovatyvių robotizuotų technologijų pritaikomumo žemės ūkio augalų apsaugai tyrimai

Vyriausybės kanceliarija

  • Vėjo elektrinių akumuliacinio poveikio paukščiams tyrimas

Žemės ūkio ministerija

  • Inovatyvių robotizuotų technologijų pritaikomumo žemės ūkio augalų apsaugai tyrimai

Temos, neįtrauktos į 2022 m. kvietimą (pagal jas pateikusias institucijas):

Aplinkos ministerija

  • Bioįvairovės apsaugos tikslų įgyvendinimas Lietuvoje: invazinio luzitaninio ariono (Arion lusitanicus) efektyvių kontrolės metodikų sukūrimas
  • BIM modelių kūrimo praktikų panaudojant realybės skenavimo technologijas, pastatų atnaujinimo (modernizavimo) procesams galimybių tyrimas
  • Saugomoms grybų rūšims ir jų buveinėms padarytos žalos įvertinimo ir jų atkūrimo metodikų parengimas
  • Prisitaikymo prie klimato kaitos kriterijų nustatymas

Finansų ministerija 

  • Nemokumo procedūrų mikroįmonėms supaprastinimo galimybių analizė

Kultūros ministerija

  • Istorinės atminties iniciatyvų, įskaitant Holokausto ir Sovietinės okupacijos temas, įgyvendinimo poveikio analizė

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija      

  • Sporto sektoriaus ekonominis įvertinimas
  • Pasirengimo diegti dvikalbio ugdymo modelį tautinių mažumų mokyklose būklės analizė

Teisingumo ministerija       

  • Privalomosios mediacijos paslaugų, finansuojamų iš valstybės biudžeto lėšų, kokybės vertinimas
  • Pranešėjų apsaugos įstatymo pritaikymo privačiame sektoriuje vertinimas

Užsienio reikalų ministerija

  • Svarstomosios demokratijos metodų, pagrįstų atsitiktine dalyvių atranka, panaudojimo galimybės, siekiant nustatyti Lietuvos visuomenės nuostatas dėl Europos Sąjungos institucinių reformų ir Sąjungos vaidmens stiprinimo tam tikrose politikos srityse
  • Lietuvos veikimo Rytų partnerystės šalyse efektyvumas, įvertinus 2020–2021 m. politinius pokyčius

Žemės ūkio ministerija       

  • Rekomendacijų dėl lašišų išteklių atkūrimo programos 2023–2027 m. parengimas bei būtinų tyrimų gamtoje, reikalingų programai parengti, atlikimas

Temos, neįtrauktos į 2020 m. kvietimą (pagal jas pateikusias institucijas):

Ekonomikos ir inovacijų ministerija

  • COVID-19 poveikis Lietuvos apdirbamajai pramonei ir jos sektoriams: patirtis, pamokos ir antikrizinių priemonių nustatymas
  • Pramonės ir verslo ekosistemų sąveika ir konvergencija link aukštesnės pridėtinės vertės
  • Kurortologiniai tyrimai

Krašto apsaugos ministerija

  • Pažangių imitacinių jutiklių (angl. Honeypot) tyrimai
  • Psichologinės aplinkos įtaka  nuolatinę privalomąją karo tarnybą atliekantiems kariams ir stresorių įveikimo būdai karo tarnyboje
  • Karinio rengimo efektyvumo didinimas naudojant virtualios ir papildytos realybės simuliacines sistemas

Kultūros ministerija

  • Efektyvi paveldo apsauga urbanizuojamose vietovėse: valstybės, savivaldybės ir naudotojų bendradarbiavimo galimybės
  • Pilietiškumo ugdymas per įsitraukimą į kultūrines veiklas ir kultūros pažinimą
  • Socialinio kultūros poveikio kokybinis tyrimas: gyventojų įtraukimas į kultūros procesą
  • Tautinių mažumų žiniasklaidos Lietuvos infosferoje ir lietuviškos žiniasklaidos išeivijoje turinio ir padėties analizė: tematika, raida, auditorija ir tendencijos
  • Autorių teisių ir gretutinių teisių apribojimų taikymo studija

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija 

  • Baziniame paslaugų šeimai pakete numatytų paslaugų poreikis, šių paslaugų teikimo kriterijų pritaikomumas paslaugų poreikio ir prieinamumo vertinimui, stebėsenai ir prognozavimui

Sveikatos apsaugos ministerija 

  • Parengti klinikinių tyrimų srities galimybių studiją ir klinikinių tyrimų plėtros strategiją
  • 5G tinklo poveikio visuomenės sveikatai tyrimų metaanalizė
  • Sveikatos priežiūros ir ilgalaikės priežiūros paslaugų bei sveikatos priežiūros specialistų poreikio prognozavimo modelio sukūrimas (modelio teorinis pagrindas, prielaidos) bei ilgalaikių prognozių, apimančių ne mažiau kaip 10 metų laikotarpį, atlikimas (skaičiavimai ir aprašomoji dalis)

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija 

  • Matematiniu samprotavimu grįsto mokyklinės matematikos turinio rengimas
  • Reprezentatyvus mokytojų lituanistų, dirbančių lietuvių mokomąja kalba ir tautinių mažumų mokomąja kalba mokyklose, tyrimas - lietuvių kalbos skaitmeninių išteklių naudojimas, mokant (-is) lietuvių kalbos

Teisingumo ministerija 

  • Teisės kreiptis į teismą užtikrinimo lygio Lietuvoje vertinimas

Užsienio reikalų ministerija 

  • Užsienio šalių, kuriose yra Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės, darbo rinkos analizė pagal atskiras profesijas (tame tarpe ir viešojo sektoriaus) ir palyginimas su Lietuva
  • Užsienio miestų, kuriuose yra Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės, ir Vilniaus gyvenimo lygio ir gyvenamųjų patalpų nuomos kainų palyginimas ir įvertinimas
  • Rusijos ir Kinijos bendradarbiavimo implikacijos Baltijos jūros regionui

Vyriausybės kanceliarija 

  • Lietuvių kalbos statusas visuomenėje: gyventojų grupių požiūris, vartojimo tendencijos ir įtaką darantys veiksniai

Temos, neįtrauktos į 2019 m. kvietimą (pagal jas pateikusias institucijas):

Ekonomikos ir inovacijų ministerija

  • Lietuvos pramonės pasirengimas mažai anglies dioksido į aplinką išskiriančios energijos pereinamajam laikotarpiui (plačiau)
  • Lietuvos gyvybės mokslų industrijos plėtros galimybių studija (plačiau)
  • Verslo laiptai -  poveikio įmonėms vertinimas pagal įmonių išsivystymo lygį pagal pateiktą įmonių suskirstymą į pogrupius (plačiau)

Energetikos ministerija 

  • Metodikos ir modeliavimo sistemos, įgalinančios vykdyti kompleksinę energetikos ir kitų ūkio šakų vystymo bei įtakos klimato kaitai ilgalaikėje perspektyvoje analizę, parengimas (Drauge su Seimo kanceliarija, plačiau)
  • Biokuro pelenų panaudojimas - galimybių studija (plačiau)

Finansų ministerija

  • Socialinių ir ekonominių kaštų, kylančių dėl probleminio lošimo Lietuvoje, analizė bei azartinių lošimų ir loterijų reglamentavimo sistemos tobulinimas (plačiau)

Krašto apsaugos ministerija

  • Mokomosios įrangos artimojo nuotolio oro gynybos sistemoms kūrimas ir įdiegimas (plačiau)
  • Lietuva ir Antrojo pasaulinio karo pradžia. Antrojo pasaulinio karo suvokimo tyrimas (plačiau
  • Vyrų ir moterų lygios galimybės Lietuvos kariuomenėje (plačiau)
  • Savanorių karo tarnybos patrauklumo ir atskaitomybės visuomenei skatinimo priemonės (plačiau)
  • Ankstyvųjų stadijų kibernetinių atakų užkardos sensorinio tinklo tarpmazginių duomenų mainų paskirstymo ir jų kiekio minimizavimo tyrimai (plačiau)

Kultūros ministerija

  • Tautinių mažumų žiniasklaidos Lietuvos infosferoje ir lietuviškos žiniasklaidos išeivijoje turinio ir padėties analizė: tematika, raida, auditorija ir tendencijos (plačiau)

Seimo kanceliarija

  • Interaktyvus Lietuvos istorinių gyvenamųjų vietovių žemėlapis (XX–XXI a.) (plačiau)
  • Mokinių ir studentų sveikatinimas (plačiau)
  • Darbo užmokesčio augimo priežastys, atsižvelgiant į Lietuvos socioekonomines grupes (plačiau)

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

  • Savanoriškos veiklos indėlis į bendrąjį vidaus produktą (plačiau)
  • Perėjimo nuo institucinės globos prie šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų neįgaliesiems ir likusiems be tėvų globos vaikams vertinimas (plačiau)
  • Intergralios pagalbos vyresnio amžiaus asmenims poreikis ir jo pokyčiai (plačiau)
  • Piniginės socialinės paramos nepaėmimo, turint teisę ją gauti, analizė: problemos mąstas, priežastys, sprendimo būdai (plačiau)
  • Socialinės paramos efektyvumas: vertinimo metodika, rezultatai ir sistemos optimizavimo planas (plačiau)

Susisiekimo ministerija

  • Darnaus judumo priemonių ir susisiekimo infrastruktūros elementų ekonominis, socialinis ir aplinkosauginis poveikis (plačiau)

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija

  • Mokytojo veiklos vertinimo poveikis jo profesiniam augimui: galimi sprendimai (plačiau)
  • Stojančiųjų į pirmosios pakopos pedagogo kvalifikaciją suteikiančias studijų programas motyvacijos įvertinimo metodo efektyvumas (plačiau)
  • Mokinių ugdymosi poreikių realizavimo prielaidos ir  korepetitorių paslaugų rinkos augimo priežastys (plačiau)
  • Mokinių pasiekimų gerinimo modeliavimas (plačiau)

Sveikatos apsaugos ministerija 

  • Ikiklinikinių ir klinikinių tyrimų plėtros Lietuvoje potencialo nustatymas (plačiau)
  • Įvertinti farmacinės rūpybos paslaugų efektyvumą kaštų naudingumo atžvilgiu ir parengti klinikinio vaistininko integracijos į sveikatos sistemą modelį (plačiau)
  • Pavojingų cheminių medžiagų žmogaus biologinėse terpėse tyrimai (plačiau)
  • Asmens sveikatos priežiūros paslaugų kokybės gerinimas ir saugumo užtikrinimas (plačiau)

Teisingumo ministerija

  • Kriptoanalizės metodų taikymas šifruotos skaitmeninės informacijos ekspertiniuose tyrimuose (plačiau)
  • Eismo įvykių, kuriuose dalyvavo motociklai, parametrų analizė (plačiau)

Užsienio reikalų ministerija

  • Eurazijos Sąjunga ir Rytų Partnerystės šalys: formatų konkurencija ar suderinamumas (plačiau)
  • Oficialios paramos vystymuisi (OPV) vaidmuo stiprinant Lietuvos nacionalinį saugumą (plačiau)
  • Dirbtinio intelekto panaudojimas komunikacijoje ir ateities komunikacijos modelis (plačiau)

Vidaus reikalų ministerija

  • Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos užsieniečiams spragos, tinkamo teisinio reglamentavimo būdai, efektyvaus biudžeto lėšų panaudojimo užtikrinimas (plačiau)
  • Naujai priimamųjų į vidaus tarnybą bei stojančių mokytis į vidaus reikalų profesinio mokymo įstaigas jaunuolių ir vidaus tarnybos pareigūnų sveikata: įtaką darantys veiksniai ir sveikatą gerinančios priemonės (plačiau)
  • Ugniagesių gelbėtojų potrauminio streso sutrikimo sąsajos su gelbėjimo darbų metu patiriamais traumuojančiais įvykiais (plačiau)
  • Ugniagesių gelbėtojų emocijų ir elgesio sunkumų sąsajos su trauminiais įvykiais jų darbe (plačiau)
  • Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojų korupcijos suvokimo tyrimas  (plačiau)
  • Moksliškai pagrįstas nacionalinės rizikos analizės vertinimas pagal Sendajaus nelaimių rizikos mažinimo programą 2015–2030 m. (plačiau)
  • Policijos ir kitų suinteresuotų institucijų taikomų metodų (priemonių) mažinant nukentėjusiųjų pėsčiųjų, modeliavimas, efektyvumas ir įtaka eismo saugumui (plačiau)
  • Prevencinio darbo su delinkventinio elgesio vaikais (7-16 metų) ypatumai (plačiau)
  • Nusikaltimų ir kitų teisės pažeidimų prevencijos modelio efektyvumo gerinimo tyrimas (plačiau)
  • Baudžiamojo proceso modelio efektyvumo gerinimo tyrimas (plačiau)

Žemės ūkio ministerija 

  • Lietuvos bioekonomikos strategija aplinkosauginiu požiūriu tvaresniam ir ekonomiškai racionalesniam šalies biologinių išteklių panaudojimui (plačiau)

Temos, neįtrauktos į 2017 m. kvietimą (pagal jas pateikusias institucijas):

Aplinkos ministerija

  • Nacionalinių išmetamųjų šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) emisijų faktorių iš nusausintų organinių dirvožemių nustatymas (plačiau, DOC)
  • Nacionalinių anglies sankaupų pokyčių įvertinimas produkuojančios žemės ir pievų bei ganyklų dirvožemiuose (plačiau, DOC)
  • N2O emisijos rodiklio nustatymas produkuojančioms žemėms bei pievoms ir ganykloms (plačiau, DOC)
  • Metano kiekis, išsiskiriantis iš galvijų pašarų virškinimo metu (plačiau, DOC)
  • Šiaudų kiekis sunaudojamas kraikinėse ir gilaus kraiko mėšlo tvarkymo sistemose pagal atskiras naminių gyvulių kategorijas nustatymas (plačiau, DOC)
  • Išgaravusio ir išplauto/nutekėjusio azoto kiekio iš žemės ūkio dirvožemių nustatymas (plačiau, DOC)
  • Lietuvoje vyraujančių pasėlių sukaupto azoto kiekio skirtingose augalo dalyse, drėgnio ir kitų parametrų nustatymas (plačiau, DOC)
  • Lietuvos Baltijos jūros dalyje sutinkamų žuvų rūšių jautrumo povandeniniam triukšmui tyrimai (plačiau, DOC)
  • Jūrinės aplinkos taršos šiukšlėmis, siekiant nustatyti jūrinę aplinką teršiančių šiukšlių patekimo į Lietuvos Baltijos jūrą kelius, šiukšlių tipus bei kiekius, taip pat daromą žalą jūros ekosistemai, tyrimai (plačiau, DOC)
  • Žiedinės ekonomikos tikslų įgyvendinimas Lietuvoje: iššūkiai ir galimybės (plačiau, DOC)
  • Medienos kuro pelenų naudojimo civilinėje inžinerijoje galimybių užsienio valstybėse ir Lietuvoje jvertinimas (plačiau, DOC)

Energetikos ministerija 

  • Panaudoto branduolinio kuro (PBK) ir ilgaamžių radioaktyviųjų atliekų (RA) giluminio atliekyno įrengimo kristalinėse uolienose ir molingoje aplinkoje išlaidų įvertinimas (plačiau, DOC

Krašto apsaugos ministerija

  • Visapusiškas krizių valdymo mechanizmas valstybėje kovojant su hibridinėmis, terorizmo grėsmėmis ir ekstremaliomis situacijomis (plačiau, DOC)

Prezidento kanceliarija

  • Galimų Kinijos investicijų į Baltijos jūros regiono šalių infrastruktūrą strateginė reikšmė ir susijusios grėsmės (plačiau, DOC)
  • Baltijos šalių sinchronizacijos su Europos elektros energetikos sistema geopolitinė reikšmė (plačiau, DOC)
  • Jungtinių Tautų darnaus vystymosi darbotvarkės 2030 tikslo dėl lyčių lygybės ir moterų įgalinimo įgyvendinimo ekonominis aspektas (plačiau, DOC)

Seimo kanceliarija

  • Maisto tiekimo grandinės optimizavimas (plačiau, DOC)
  • Tvarioji mokslo plėtra (plačiau, DOC)
  • Verslo ir mokslo slėniai ir jų ateitis po 2020 metų (plačiau, DOC)
  • Lietuvos visuomenės demografinės tendencijos ir kaip jos veikia švietimo (bendrojo ugdymo) sistemą (plačiau, DOC)
  • Švietimo valdymo modeliavimas demografinių svyravimų kontekste (plačiau, DOC)
  • Lietuvių kalbos taikymas informacinių technologijų srityje nacionalinio saugumo ir vaikų jaunimo lituanistinio ugdymo kontekste (plačiau, DOC)
  • Lietuvos žydų (litvakų) kultūros atspindys nepriklausomos Lietuvos žiniasklaidoje: tendencijos, kryptys, perspektyvos (plačiau, DOC)
  • Tiesioginių merų rinkimų reformos poveikis vietos demokratijai ir valdymo efektyvumui Lietuvoje (plačiau, DOC)

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

  • Jungtinių Tautų darnaus vystymosi darbotvarkės iki 2030 metų tvaraus vystymosi tikslų ir horizontalių principų, susijusių su lyčių lygybe ir moterų įgalinimu, integravimas į strateginius dokumentus ir ekonominės naudos įvertinimas (plačiau, DOC)
  • Paslaugų, teikiamų smurtą artimoje aplinkoje patyrusiems asmenims, prieinamumo ir kokybės analizė ir vertinimas (plačiau, DOC)

Sveikatos apsaugos ministerija 

  • Reikminis tyrimas sveikatos priežiūros specialistų poreikio prognozavimo sistemos sukūrimui (plačiau, DOC)

Teisingumo ministerija

  • Dvigubos pilietybės teisinės diskrecijos ir ekonominių, socialinių, politinių pasekmių įvertinimas (plačiau, DOC)
  • Skolininko ir išieškotojo interesų pusiausvyros ir skolininko socialinės apsaugos vykdymo procese įvertinimas (plačiau, DOC)
  • Bausmių vykdymo sistemos modernizavimas: nestacionarių baudžiamosios atsakomybės formų įgalinimas ir plėtra sprendžiant įkalinimo problemas (plačiau, DOC)
  • Bausmių vykdymo sistemos modernizavimas: kriminalinę subkultūrą mažinančios įkalinimo aplinkos kūrimas (plačiau, DOC)
  • Pagalbos vaikui sistemos modelis (plačiau, DOC)

Ūkio ministerija

  • Tręšiamųjų produktų teikiamų Lietuvos rinkai kokybinė analizė ir įvertinimas, atsižvelgiant į naujojo tręšiamųjų produktų reglamento reikalavimus (plačiau, DOC)

Vidaus reikalų ministerija

  • Optimalus Lietuvos teritorinis administracinis suskirstymas (plačiau, DOC)
  • Psichinės sveikatos ir psichologinių veiksnių įtaka ginklų turėjimui ir galimų grėsmių prevencija (plačiau, DOC)
  • Baudžiamojo proceso procedūrų efektyvumas ir įtaka proceso rezultatui, proceso optimizavimo galimybės (plačiau, DOC)
  • Ginklų apyvartos Lietuvoje ribos tarp liberalizmo ir labai griežtų reikalavimų, tolimesnių galimybių gairės (plačiau, DOC)
  • Pažangių gaisro gesinimo metodų kaštų ir naudos analizė (plačiau, DOC)
  • Laisvai platinamos programinės įrangos valstybės institucijose panaudojimo galimybių ir ekonominio naudingumo analizė (plačiau, DOC)
  • Gyventojų (bendruomenių) aktyvumo ir savanorystės viešojo saugumo srityje skatinimas (plačiau, DOC)

Žemės ūkio ministerija 

  • Biodujų energijos galimybių, poreikių įvertinimas ir plėtra (plačiau, DOC)

Mokslo finansavimo skyriaus
vyriausioji specialistė Gražina Adomonytė
Tel. +370 676 18 580
El. p. [email protected]

Atnaujinimo data: 2025-01-21